Skandalistka z Big Brothera, która diametralnie odmieniła swoje życie. Co dzieje się z Mają Frykowską?

Maja Frykowska z pieskiem
Frykowska (2011), fot. domena publiczna, lic. GNU FDL
ikona podziel się
Opublikowano: 24.06.2024 r., 12:37 | Autor: Katarzyna Barczyk
To były czasy, w których panował prawdziwy boom na programy reality show. Zwykli ludzie decydowali się na to, aby kamery towarzyszyły im 24 godziny na dobę. Nie brakowało skandali, które tylko podsycały oglądalność. Wśród głośnych skandalistek była Maja Frykowska “Frytka”. Po latach całkowicie odmieniła swoje życie. Sprawdźmy, czym zajmuje się obecnie Maja Frykowska z dala od show biznesu.

Rodzinne korzenie Mai Frykowskiej

Maja Frykowska urodziła się 23 grudnia 1977 r. w Łodzi. Należy zaznaczyć, że tak naprawdę ma na imię Agnieszka. Na zmianę imienia zdecydowała się w 2010 r., czego oficjalnie dokonała w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi. Na uwagę zasługują jej rodzinne powiązania, ponieważ jest córką polskiego operatora filmowego Bartłomieja Frykowskiego. Maja Frytka ma również dwie przyrodnie siostry Rozalię Toth, a także Rozalię Frykowską.

Warto dodać, że Maja Frykowska była wnuczką Wojciecha Frykowskiego, który został zamordowany w willi Romana Polańskiego w Stanach Zjednoczonych. Było to jedno z najbardziej drastycznych morderstw, którego dokonali członkowie sekty Charlesa Mansona. Podczas napadu, została zamordowana również druga żona Romana Polańskiego, Sharon Tate, która była w ósmym miesiącu ciąży. Ofiarami byli także Jay Sebring oraz Abigail Folger.

Mocny start w show biznesie

Gdy tylko pojawiła się okazja do wystąpienia na szklanym ekranie, Maja Frykowska wzięła udział w programie Big Brother 3: Bitwa emitowanym wiosną 2002 roku. Prowadzącymi tej edycji byli Martyna Wojciechowska, a także Andrzej Sołtysik. Popularny program reality show, który był emitowany na stacji TVN, polegał na pokazywaniu codziennego życia uczestników zamieszkujących Dom Wielkiego Brata. Ponadto mieli oni staczać między sobą walki w specjalnie wydzielonej części, w których znajdowały się wieże i doły, a cały teren otoczony był drutem kolczastym.

To właśnie ten program był miejscem skandalu, w którym doszło do dwuznacznej sytuacji z innym uczestnikiem. Do zbliżenia doszło w jacuzzi z Łukaszem Wiewiórskim, który był nazywany “Kenem”. Później zarówno Frytka, jak i Ken zaprzeczali temu, co uchwyciła kamera. Twierdzili, że nie doszło do stosunku płciowego. Jednak skandal, jaki został wywołany powodował coraz większy szum medialny nie tylko wokół reality show, ale także samych sprawców tego incydentu.

Maja Frykowska tłumaczyła się również z całego zajścia w programie “Z kamerą wśród ludzi” prowadzonym przez Wojciecha Cejrowskiego. Nie obeszło się bez sarkastycznej krytyki ze strony prowadzącego, a wszelkie tłumaczenia Mai Frykowskiej nie doprowadziły do jej "wybielenia".

Szybka kariera Mai Frykowskiej w innych programach

Chociaż Maja Frykowska nigdy nie zgodziła się z zarzutem uprawiania seksu na wizji milionów Polaków w programie Big Brother, to jednak zdaje się, że wykorzystała trampolinę popularności do udziału w kolejnych tego typu programach. Frytka wzięła udział w edycji “Bar III: Bez Granic” (2003), a także “Bar IV: Złoto Dla Zuchwałych” (2004).

Frytka nadal była bliska różnym kontrowersyjnym decyzjom. Jedną z nich była operacja nosa, której poddała się w zamian za zrobienie fotoreportażu przez “Fakt”. Oczywiście sponsorem operacji był popularny tabloid. Długo nie musiała czekać na kolejne propozycje. Już w 2006 r. miała okazję prowadzić program “Gierki nocne”, który był emitowany w ITV. W międzyczasie wybrała się na studia na Wydział Aktorski w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, broniąc dyplomu w 2009 r.

2 lata wcześniej przed ukończeniem studiów, Maja Frykowska była współprowadzącą programu w Tele 5 “Lub Czasopisma”. Na jej koncie widnieje również rola w filmie “Pojechał, zobaczył”, który był wyreżyserowany przez Michała i Wojciecha Węgrzynów. Film był bardzo dobrze oceniony na Międzynarodowym Festiwalu “Lato Filmów” w Warszawie. W ramach tego festiwalu produkcja zdobyła główną nagrodę.

Maja Frykowska próbowała swoich sił również jako piosenkarka. W 2008 r. nagrała u Kuby Wojewódzkiego album studyjny “Dwa gołębie”. Oprócz tego nagrała jeszcze dwa single “I Dream of You” oraz “Zostałam bogata”. Jej debiut w filmie “Pojechał, zobaczył”, w którym zagrała samą siebie, nie był również jej ostatnim wyzwaniem w roli aktorki.

Oprócz tego mogliśmy zobaczyć ją m.in. w filmie “Może tak być”, w którym wystąpiła jako piosenkarka Roxi, “Bokser”, w którym zagrała siebie, czy też “Ostatni klaps”, grając tam aktorkę Manuellę. Maja Frykowska zagrała również nieduże role w serialach takich jak “Świat według kiepskich”, “Pierwsza miłość”, czy też “Tancerze”. Natomiast w 2011 roku mogliśmy obserwować jej poczynania z innymi słynnymi uczestnikami w programie “Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Nagłe zniknięcie Frytki z mediów

Po dość intensywnej działalności Mai Frykowskiej w mediach, nagle ślad po niej zaginął. Zaczęły pojawiać się słuchy, że celebrytka przechodzi okres nawrócenia. Rzeczywiście Maja Frykowska oficjalnie wstąpiła do Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego w 2011 r. Można powiedzieć, że dzięki wierze Maja Frykowska odbiła się od dna.

Błyskawiczna kariera młodej kobiety, a także napiętnowanie przez środowisko za sceny, które były nagrane w Big Brother, doprowadziły ją w sidła uzależnienia. W jednym z wywiadów w “Dzień Dobry TVN” wspominała - “Wpadłam w depresję i pogrążyłam się jeszcze bardziej w narkotykach. Cały czas byłam na haju. Co jakiś czas w mojej głowie pojawiały się myśli samobójcze. [...] Ludzie wyzywali mnie od prostytutek, a ja nie mogłam się nawet obronić.

Maja Frykowska po nawróceniu skupiła się na tym, aby głosić Słowo Boże, a także pomagać potrzebującym. Niedługo później wyprowadziła się z Polski do Zurychu. Maja Frykowska postanowiła napisać autobiografię “Pokonaj siebie”, która została wydana w 2018 r.

Maja Frykowska nawrócenie portret 2016
Maja Frykowska (2016), fot. domena publiczna, lic. CC BY-SA 4.0

Życie uczuciowe i zawodowe Mai Frykowskiej

Chociaż Maja Frykowska zniknęła z show biznesu, to jednak co jakiś czas docierają słuchy o jej działalności. Wiadomo jest, że celebrytka wzięła 12 kwietnia 2014 roku kameralny ślub z biznesmenem Michałem Brzezińskim. Wybranek jest młodszy o 5 lat od Mai. Rok później powitali na świecie swoją córeczkę.

Zawodowo skupili się oboje na wynajmie luksusowych samochodów. Prężnie rozwijająca się firma pozwoliła Mai Frykowskiej na dalsze inwestycje. Dzięki dochodowej firmie małżonkowie kupili swoje mieszkanie w centrum Warszawy.

Czy Maja Frykowska wzięłaby jeszcze raz udział w programie reality show? Podczas jednego z wywiadów udzielanych na pokazie mody ubrań z recyklingu miała okazję wypowiedzieć się na temat uczestników z ostatniej edycji programu Big Brother: “Ten temat nie dotyczy mnie już dawno, dawno. Ale kibicuję tym ludziom. Skoro mają taki pomysł na siebie. Być może wyciągają też jakieś wnioski, pewne rzeczy są dla nich przestrogą i z większą świadomością, niż ja wtedy, wchodzą do tych programów”.

Maja Frykowska obecnie całkowicie inaczej podchodzi do swojego życia. Stroni od mediów, ale jednak całkowicie nie wyszła z tego świata. Obecnie kobieta prowadzi fundację, której główną inicjatywą jest wspieranie młodych talentów. Nie boi się wyzwań w postaci konferencji biznesowych, a także współorganizuje różnego rodzaju wydarzenia. Czy jednak to pozwoli, aby wszyscy zapomnieli o jej kontrowersyjnym wizerunku? Na pewno Maja Frykowska robi wszystko, aby wreszcie odciąć się od przeszłości.

Źródła:

 • https://party.pl/newsy/firma-frytki-luxugo-michal-brzezinski-maz-frytki-michal-brzezinski-kim-jest-maz-frytki-77309-r1/
 • https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/maja-frykowska-nawrocona-skandalistka/tpb58t7
 • https://party.pl/newsy/frykowska-urodzi-dziecko-83329-r1/
 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Maja_Frykowska
 • https://expressbydgoski.pl/frytka-z-big-brother-i-slynna-scena-seksu-tak-dzis-wyglada-maja-frykowska/ar/c11-17226241
 • https://bigbrother.showmag.info/bigbrother3/index.php?id=34
 • https://jastrzabpost.pl/maja-frykowska-ocenila-big-brother-i-madzie-wojcik-wideo,6973408985290881a
 • https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/2352303,morderstwo-zony-romana-polanskiego-najglosniejsza-zbrodnia-hollywood
 • https://jastrzabpost.pl/maja-frykowska-i-michal-brzezinski-maja-rocznice-slubu-kiedy,6971273101875329a
 • https://www.rmf.fm/magazyn/news,57638,w-big-brotherze-wywolala-skandal-potem-przezyla-nawrocenie-co-frytka-robi-dzis-foto.html
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Załóż kontoużytkownika
 • Komentuj pod własnym nickiem
 • Otrzymuj powiadomieniach o odpowiedziach na Twoje komentarze
Załóż konto