Dzieci Michaela Jacksona – ile potomstwa posiadał słynny wokalista?

Małżeństwo Michaela Jacksona z Deborah Jeanne Rowe

Temat małżeństw i potomstwa Jacksona jest popularny tak samo, jak żony i dzieci Paula McCartneya. Wiele osób zastanawia się, z kim oraz dokładnie, ile dzieci miał Król Popu. 14 listopada 1996 roku Michael Jackson przebywał w Australii, grając koncerty. Wówczas w Sidney poślubił Deborah Jeanne Rowe, swoją dermatolog. Żona urodziła mu dwójkę dzieci – 13 lutego 1997 roku syna Michaela Josepha Jacksona Juniora (Prince’a) i 3 kwietnia 1998 roku córkę Paris Michael Katherine Jackson. Małżeństwo przetrwało do 1999 roku, a później para się rozwiodła (8 październik 1999 roku). Michael w wywiadach twierdził później, że Rowe urodziła mu dzieci jako swego rodzaju „podarunek”, ponieważ sama nigdy nie chciała ich mieć i się nimi zajmować. Do dnia dzisiejszego nie wiadomo, czy Prince oraz Paris zostali poczęci w naturalny sposób. Mimo iż małżeństwo twierdziło, że tak właśnie było.

Michael Jackson leczył się u Debbie Rowe w gabinecie dermatologicznym, ponieważ cierpiał na bielactwo nabyte. Była żona Michaela twierdziła, że Jackson po rozwodzie z poprzednią żoną (Lisa Marie Presley) był bardzo zawiedziony, że ta nie chce dać mu potomstwa. Dermatolog była przejęta historią muzyka, więc postanowiła, że może urodzić mu wymarzone dzieci. Deborah przyznała po wielu latach w mediach, że nie uprawiała seksu z Michaelem Jacksonem i została zapłodniona sztucznie. Krążą też spekulacje, iż małżeństwu pomogła surogatka. Inni uważają jednak, że para faktycznie mogła począć dzieci naturalnie – jednak wyłącznie dla obopólnej korzyści. Wokalista za wszelką cenę chciał mieć potomstwo, a Debbie Rowe pieniądze. Gdy para się rozwiodła, Rowe oddała byłemu mężowi pełną opiekę nad dziećmi. Przyznała się nawet do tego, że nigdy nie zmieniała swoim dzieciom pieluch w nocy i nie opiekowała się małym Princem oraz Paris. To Michael Jackson dbał o szczęście, bezpieczeństwo oraz zdrowie swoich dzieci. Dziś dzieci Michaela Jacksona są już dorosłe.

Prince Michael Jackson I i Paris Jackson

Michael Joseph Jackson Jr., znany również jako Prince Jackson, to dziś amerykańska osobowość telewizyjna i aktor. To najstarsze dziecko Michaela Jacksona oraz Debbie Rowe. Jackson został nazwany na cześć swojego pradziadka ze strony Michaela. Prince I spędził większą część dzieciństwa w Neverland Valley Ranch, wraz z młodszym rodzeństwem. W 2013 roku Prince Michael został korespondentem Entertainment Tonight. Jako aktor zadebiutował w serialu telewizyjnym 90210. Prince interesuje się kręceniem filmów i bardzo dużo działa charytatywnie. Prince I, jego babcia Katherine i dwoje rodzeństwa pracowali wspólnie nad stworzeniem filmu dokumentalnego ku czci Michaela Jacksona – chwilowo projekt ten jest jednak zawieszony. Prince Michael Jackson I ma dziś 24 lata.

Paris Jackson urodziła się 3 kwietnia 1998 roku w Beverly Hills (Kalifornia). Została tak nazwana by uczcić Paryż – stolicę Francji, w której ponoć została poczęta córka Króla Popu. Paris Jackson była wychowywana wyłącznie przez ojca, który otrzymał pełne prawa do opieki po rozwodzie z Debbie Rowe. Paris dorastała na Neverland Valley Ranch razem ze swoim rodzeństwem. Michael Jackson poprosił Elizabeth Taylor i Macaulay’a Culkina, aby zostali rodzicami chrzestnymi zarówno Paris, jak i jej brata Prince’a.

W 2010 roku Paris Jackson, babcia Katherine oraz jej bracia zostali zaproszeni do Oprah Winfrey. Udzielili wówczas wywiadu na temat życia po śmierci Michaela Jacksona. Paris i jej brat Prince przyjęli w imieniu ojca nagrodę za całokształt twórczości na 2010 Grammy Awards. W marcu 2017 roku Paris podpisała kontrakt modelingowy z IMG Models. Również w marcu 2017 roku córka Michaela Jacksona zadebiutowała jako aktorka w filmie FOX’s Star, a później w Gringo (2018 rok). Wraz z muzykiem Gabrielem Glennem stworzyła następnie muzyczną formację The Soundflowers – w ubiegłym roku wydali swoją pierwszą EP-kę (24.06.2020). Paris to dziś dorosłe dziecko Króla Popu. Córka Jacksona ma 22 lata.

Trzecie dziecko Michaela Jacksona. Tajemnice rodzicielstwa Króla Popu

Prince Michael Jackson II

Trzecie dziecko Michaela Jacksona, Prince Michael Jackson II (znany również jako Blanket), przyszedł na świat 21 lutego 2002 roku. Prawdopodobnie urodziła go surogatka, ponieważ wszystkie znane informacje w mediach wskazują na to, iż Michael nie był z nikim związany w tamtym okresie. Matka Blaketa nie jest znana. Wszyscy fani doskonale za to znają i pamiętają moment, gdy muzyk zagościł w Berlinie by odebrać nagrodę za swoją działalność charytatywną. Właśnie wtedy doszło do słynnego skandalu z udziałem Króla Popu.

Michael Jackson wyszedł na balkon pokazać Prince’a II – swojego drugiego syna. Wystawił go za barierkę balkonu, by fani dobrze mogli przyjrzeć się dziecku. Jedną ręką go trzymał, a drugą zakrywał twarz kawałkiem kocyka, chcąc chronić go przed mediami. Muzyk bardzo długo w ten sposób ochraniał swoje wszystkie dzieci, a pseudonim drugiego syna wziął się właśnie od angielskiego słowa blanket (kocyk). Po tym incydencie padły na Michaela Jacksona liczne oskarżenia o narażanie dzieci na niebezpieczeństwo. Jednak Król Popu zawsze upierał się, że kocha swoje wszystkie dzieci ponad życie. I że trzymał w ten pamiętny dzień Blanketa naprawdę mocno, więc oskarżanie go o narażanie syna było tylko prowokacją mediów. Prince Michael Jackson II też jest dziś dorosły – Blanket ma bowiem skończone 19 lat. Jeśli szukasz więcej ciekawostek, sprawdź także ten artykuł z TOP 10 piosenek Michaela Jacksona.

Jak wyglądało życie dzieci Michaela Jacksona u boku Króla Popu?

Wiadomo, że dzieci Michaela Jacksona rzadko kiedy opuszczały ranczo Neverland. Jeżeli już z niego wychodziły, zawsze miały na sobie koce, maski lub były przykrywane chustkami. Zza bram rancza dochodziły informacje, że dzieci Michaela Jacksona żyją sterylnie – jedzą zdrowe pożywienie z jednorazowych opakowań i muszą dbać o dezynfekcję. Mimo spekulacji, że Król Popu wcale o nich nie dba za bramami rancza, było wręcz odwrotnie. Dzieci były autentycznie załamane odejściem swojego taty, uważając go do dziś za najcudowniejszego ojca jakiego można sobie wymarzyć. Wspominały, jak gotował im owsiankę przed pracą, kupował popcorn i colę, gdy szły do kina. Edukowały się z opiekunką Grace Rwaramba, ale Michael często zabierał dzieci do muzeów, księgarni czy teatrów. Dawał im wiele swobody i zawsze pomagał, gdy coś je trapiło.

Urodziny i inne święta dzieci Michaela Jacksona obchodziły oczywiście w Neverland Valley Ranch. Obecni uczestnicy tych imprez potwierdzili, że Paris, Blanket i Prince I bawili się oraz śmiali dokładnie tak samo, jak inne dzieci. Cała trójka była mocno związana z tatą, a Michael nigdy nie tracił do nich cierpliwości. Kochał je mocno, aż do swojej śmierci. Prasa zachwycona jest dziećmi Michaela Jacksona, które nie są w ogóle podobne do rozpieszczonych dzieci innych celebrytów. Cała trójka jest grzeczna, mądra i pomocna.

Wszystkie dzieci Michaela Jacksona są spadkobiercami fortuny ojca. Pieniądze przekazywane są aktualnie w formie zasiłku rodzinnego. Pełny dostęp do spadku Króla Popu dzieci otrzymują z roku na rok w nieco większej „dawce”. Całość fortuny przejdzie na nie jednak dopiero, gdy ukończą 40 lat. Według doniesień amerykańskich mediów, od 2014 roku zasiłek dla dzieci Michaela Jacksona wynosi rocznie 8 milionów dolarów.

Autor: Paulina Zambrzycka

Bibliografia:

  1. Fox Kevin J.: Michael Jackson. Życie i śmierć Króla Popu, Wydawnictwo Videograf II, Warszawa 2009
  2. King Jason: Legenda. Michael Jackson, Wydawnictwo CPress, Warszawa 2010
  3. Sławomir Szyszka: Michael Jackson, Wydawnictwo Petrus, Warszawa 2014
  4. Frank Cascio: Mój przyjaciel Michael, Wydawnictwo Akcent, Warszawa 2012
ikona podziel się Przekaż dalej