Dostosuj się lub zgiń

Bliźniaczki

Katherine Mary Knight urodziła się 24 października 1955 roku w niewielkim mieście Tenterfield (Australia) jako jedna z sióstr - bliźniaczek. Jej matka, Barbara Roughan, jeszcze niedawno była żoną Jacka Roughana, z którym miała trzech synów.

Kobieta nie była wierna mężowi - tuż przed przyjściem na świat Katherine, uciekła z jego kolegą z pracy, niejakim Keith’em Knight’em. Knight był alkoholikiem i miał skłonność do przemocy. Gwałcił Barbarę regularnie, czasem nawet dziesięć razy dziennie, zupełnie nie krępując się obecnością dzieci.

Katherine i jej rodzeństwo dorastało w domu pełnym krzyku, bicia i przemocy seksualnej. Dziewczynka wkrótce sama padła ofiarą molestowania ze strony dalszego członka rodziny. Jej gehenna trwała aż do momentu, gdy skończyła 11 rok życia.

Pewnego dnia Katherine poskarżyła się matce, że jest wykorzystywana. Barbara odparła beznamiętnie: “Pogódź się z tym i przestań narzekać”. Słowa te zapadły małej Kathy głęboko w pamięć. Zrozumiała, że musi sobie radzić sama, bo nikt na świecie nie przyjdzie jej z pomocą.

Łobuziara

W szkole Kathy zyskała łatkę łobuza. Znęcała się nad młodszymi dziećmi, pyskowała nauczycielom. Jednemu z kolegów groziła bronią. Była agresywna nawet w stosunku do własnej siostry. Kiedyś dziewczyny pokłóciły się na korytarzu o jakąś drobnostkę. Zamiast, jak to dzieci, wymierzyć sobie kilka kuksańców, rozpętały regularną bitwę na pięści okraszoną solidnymi wyzwiskami. Dla świadków widok był szokujący.

Z drugiej strony Katherine potrafiła być również niezwykle grzeczna, a nawet zdobywać wyróżnienia za osiągnięcia w nauce. Kiedy wpadała w szał była jednak nieprzewidywalna. Pewnego razu została zraniona przez nauczyciela, który uderzył uczennicę w twarz w samoobronie.

Praca marzeń

W wieku 15 lat Katherine rzuciła szkołę i zatrudniła się w lokalnej rzeźni. Jak sama mówiła, była to jej wymarzona praca. Nastolatka uwielbiała patrzeć na krew wypływającą z ciał zwierząt. Fascynowało ją zabijanie. Spędzała w zakładzie dużo więcej czasu niż inni pracownicy.

Katherine szybko stała się profesjonalistką w swojej dziedzinie. Potrafiła sprawnie i szybko dzielić duże kawałki mięsa na mniejsze. Wkrótce, w dowód uznania, dostała swój własny komplet noży. Była z tej nagrody niezwykle dumna i starała się ją zawsze trzymać w zasięgu ręki.

Poszukiwanie miłości

David

W 1973 roku Katherine poznała Davida Kelletta. Mężczyzna cierpiał na zespół stresu pourazowego z powodu makabrycznych przeżyć z przeszłości. Był świadkiem śmierci przyjaciela z pracy, a kilka lat później - potrącenia kilkorga dzieci przez pociąg.

David bardzo dużo pił, przez co miał problem z utrzymaniem pracy. W końcu zatrudnił się w rzeźni, gdzie spotkał Katherine. Para od razu przypadła sobie do gustu. Kiedy mężczyzna angażował się w bójki, kobieta często przychodziła mu z pomocą. W okolicy wszyscy od dawna wiedzieli, że Katie ma charakterek i spuści manto każdemu, kto nadepnie jej na odcisk.

David i Katherine pobrali się w 1974 r. W trakcie nocy poślubnej świeżo upieczona panna młoda próbowała udusić męża. Wściekła się, bo David kochał się z nią raptem trzy razy, a nie pięć, tak, jak uznawała to za “normalne”.

Patelnia

Katherine wkrótce zaszła w ciążę. Stan błogosławiony nie wpłynął jednak na jej temperament. Pewnego wieczoru David wybrał się do pubu na mecz rzutków. Pech chciał, że nie wrócił do domu na czas, spóźnił się kilka minut.

Rozwścieczona Katherine bez słowa zdzieliła go metalową patelnią w potylicę. Uderzenie było bardzo silne. Przerażony mężczyzna uciekł do sąsiadów, którzy wezwali policję. Mimo iż lekarze zdiagnozowali u Davida poważne złamanie kości czaszki, mężczyzna ostatecznie nie zdecydował się na wniesienie oskarżenia przeciwko żonie. Jeśli interesują cię zagadki kryminalne, sprawdź także ten artykuł o sprawie Jasmine Richardson.

Zdrada

W maju 1976 roku przyszła na świat córka pary, Melissa Ann. Małżeństwo nie było już wtedy w dobrych stosunkach. David zdradzał żonę i w końcu uciekł przed nią do kochanki, która mieszkała w Queensland. To wyprowadziło Katherine z równowagi.

Dzień po ucieczce męża kobieta wyszła na spacer z niemowlęciem. Tak mocno bujała i machała wózkiem, aż zaniepokojeni przechodnie wezwali policję. Katherine przewieziono do szpitala psychiatrycznego, gdzie zdiagnozowano u niej depresję poporodową.

Po kilku tygodniach Katherine wyszła ze szpitala. Terapia nie wpłynęła jednak znacząco na zmianę jej zachowania. Kobieta zabrała malutką Melissę na nasyp kolejowy i położyła dziecko na torach. Odeszła, zostawiając córkę na pewną śmierć.

Później Katherine ruszyła w miasto. Dzierżąc w rękach siekierę groziła śmiercią przypadkowo spotkanym ludziom. W międzyczasie porzucone dziecko zabrał z torów przygodny przechodzień. Kathy znów została aresztowana i umieszczona w szpitalu psychiatrycznym.

Chciałam go zabić!

Po opuszczeniu placówki Katherine postanowiła odnaleźć męża w Queensland. Aby dostać się na miejsce, sterroryzowała przypadkowo spotkaną kobietę, która dysponowała samochodem i kazała się zawieźć do miasta.

Zakładniczce udało się uciec podczas postoju na stacji kontroli pojazdów. Knight została obezwładniona przez policję i odwieziona do szpitala psychiatrycznego. Tam kobieta przyznała, że chciała zabić mechanika samochodowego, który naprawiał samochód jej męża, a następnie dopaść samego Davida i jego matkę.

O dziwo mąż Katherine, kiedy tylko dowiedział się o tym incydencie, opuścił kochankę i wrócił do swej małżonki, aby służyć jej psychologicznym wsparciem.

Przeprowadzki

W 1976 roku David i Katherine przeprowadzili się do Ipswich, gdzie kobieta znów zatrudniła się przy rozbiorze mięsa. 6 marca 1980 roku para powitała na świecie kolejną córkę, Natashę Maree. Małżeństwo rozpadło się jednak już cztery lata później. Wkrótce potem Katherine zaliczyła poważny wypadek w pracy i musiała przejść na rentę. Opieka społeczna zaproponowała jej dom w Aberdeen.

W 1986 roku trzydziestojednoletnia rozwódka poznała Davida Saundersa. Mężczyzna szybko podjął decyzję o wprowadzeniu się do domu kochanki. Przez pewien czas ich relacje układały się dobrze, aż do momentu, w którym Katherine zaczęła być chorobliwie zazdrosna.

W wyniku awantur wszczynanych przez kobietę dochodziło nie tylko do przepychanek słownych, ale i rękoczynów. David groził, że odejdzie, raz nawet faktycznie się wyprowadził. Katherine w odwecie poderżnęła gardło jego psu. Ostrzegła mężczyznę, że zrobi z nim to samo, jeśli on kiedykolwiek ją zdradzi.

W czerwcu 1988 roku Katherine urodziła trzecią córkę, Sarę. Wszystko wydawało się na dobrej drodze, aż do momentu pewnej kłótni. Katherine uderzyła Davida w twarz żelazkiem, a następnie wbiła w jego brzuch nożyczki. Mężczyzna uszedł z życiem, ale związek rozpadł się na dobre.

Przez następne lata Katherine spotykała się z kolegą z pracy - John’em Chillingwort’em. Kobieta urodziła kochankowi syna, któremu nadano imię Eric. Po trzech latach związek rozpadł się, a kobieta nawiązała relację z kolejnym mężczyzną.

Ten ostatni

John Price

John Charles Thomas Price urodził się, podobnie jak Katherine, w 1955 roku. Posiadał troje dzieci z poprzedniego małżeństwa: dwuletnia córka mieszkała z matką, kolejne dwie nastoletnie latorośle funkcjonowały przy ojcu.

Mężczyzna był świeżo po rozwodzie i nie miał ochoty na kolejne małżeństwo. Spotykał się z Katherine niezobowiązująco, o czym na samym początku uczciwie ją poinformował. Kobieta zachowywała się tak, jakby nie chciała przyjąć tych słów do wiadomości.

Rodzina

John zdawał sobie sprawę z pogmatwanej przeszłości swojej wybranki. Mimo rozmaitych obiekcji w 1995 roku kochanka wprowadziła się do jego mieszkania. Nawiązał bliską więź z dziećmi kobiety i naprawdę je lubił. Nie licząc drobnych sprzeczek związek Johna i Katherine wyglądał na niemal idealny.

W 1998 roku John po raz kolejny zapowiedział, że nie zamierza oświadczyć się kochance ani wziąć z nią ślubu. Wściekła Katherine uknuła w odwecie intrygę, w wyniku której jej wybranek stracił pracę. Kiedy mężczyzna się o tym dowiedział kazał kochance wynosić się z jego domu.

Gdybym zniknął…

Po kilku miesiącach John odnowił relację z Katherine. Wciąż utrzymywał, że nie chce brać z nią ślubu. Para często się kłóciła. W trakcie awantur kobieta stawała się coraz bardziej brutalna. Mimo że John nie zdecydował się zostawić Katherine, to zaczął się jej poważnie bać.

W lutym 2000 r., podczas kolejnej kłótni, Katherine dźgnęła mężczyznę nożem w pierś. John zgłosił się na policję i wniósł o zakaz zbliżania się. 29 lutego odebrał stosowne papiery z magistratu, a następnie udał się do pracy. Zapowiedział kolegom, że jeśli kolejnego dnia nie przyjdzie do zakładu, będzie to oznaczało, że Katherine go zabiła. Przerażeni znajomi doradzili Johnowi, by jak najszybciej zmienił miejsce zamieszkania. Mężczyzna bał się jednak, że nieobliczalna kochanka skrzywdzi w zemście jego dzieci.

John wrócił tego dnia do domu w okolicach 23. Wziął prysznic i położył się spać. Jakiś czas później na miejscu pojawiła się również Katherine. Obudziła Johna, zainicjowała seks. Następnie para jak gdyby nigdy nic ułożyła się razem do snu.

Ciało

Następnego dnia John faktycznie nie pojawił się w pracy. Spóźnienia i niezapowiedziane absencje były do niego zupełnie niepodobne. Zaniepokojeni współpracownicy zawiadomili policję.

Funkcjonariusze zastali na miejscu makabryczny widok: na podłodze leżało zdekapitowane, rozczłonkowane ciało mężczyzny. Nieco dalej, wśród plam krwi, spoczywała nieprzytomna kobieta. Wszędzie walały się puste opakowania po lekach, istniało więc podejrzenie, że chciała popełnić samobójstwo.

Obiad

29 lutego 2000 roku Katherine Knight uwiodła John’a Price’a ubrana w seksowną, czarną bieliznę. Gdy mężczyzna zasnął, kobieta zaatakowała go nożem rzeźnickim. Ofiara obudziła się i przerażona rzuciła do ucieczki. Zdołała dopaść do frontowych drzwi i nawet je otworzyć, ale napastniczka ostatecznie wciągnęła ją z powrotem na korytarz.

Katherine dźgała Johna na oślep w różne części ciała. Ostrze uszkodziło wiele organów wewnętrznych. W sumie patolodzy naliczyli 37 ran kłutych, co świadczyło o niezwykłej determinacji morderczyni. Mężczyzna zmarł z upływu krwi.

Następnie Katherine dokładnie oskórowała ciało nie umijając żadnej, nawet najdelikatniejszej jego części, takiej jak uszy, wargi czy narządy płciowe. Zdjęty w całości płat skóry powiesiła na rzeźnickim haku.

Później kobieta zdekapitowała zwłoki, wsadziła ją do garnka z warzywami i ugotowała. Wycięła z pośladków kilka fragmentów i przyrządziła z nich obiad. Upiekła “mięso” z ziemniakami, dynią i cukinią, a następnie ułożyła to wszystko na trzech talerzach. Pod dwoma umieściła kartki z imionami nastoletnich córek Johna.

Trzecią porcję ”obiadu” odnaleziono w rozrzuconą ogródku za domem. Prawdopodobnie należała do Katie, ale z jakiegoś powodu kobieta nie była w stanie jej zjeść.

Amnezja

Katherine Knight trafiła najpierw do szpitalnego oddziału ratunkowego, a po jakimś czasie została przewieziona na oddział psychiatryczny. Gdy odzyskała przytomność przekonywała, że nie ma pojęcia co się wydarzyło 29 lutego, bo niczego nie pamięta.

2 marca 2001 roku usłyszała zarzut morderstwa z premedytacją. Mimo iż przyznała się do winy, nie chciała wziąć na siebie żadnej odpowiedzialności za to, co się stało. Nie wykazywała również skruchy.  Główną linią obrony było powoływanie się na zły stan zdrowia psychicznego i amnezję oskarżonej.

Strategia ta okazała się jednak mało skuteczna. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że Katherine ma problemy z pamięcią, ale poza tym jest zdrowa na umyśle i może odpowiadać za popełnione czyny.

Cannibal Katie

Gazety błyskawicznie podchwyciły temat brutalnej morderczyni. Nazywały ją Australijskim Hannibalem Lecterem lub Cannibal Katie, mimo iż ostatecznie nie udało się ustalić, czy Katherine faktycznie zjadła jakikolwiek fragment ciała męża.

W trakcie ostatniej rozprawy, kiedy prokurator po raz kolejny opisywał przysięgłym krok po kroku przebieg makabrycznej zbrodni, Katherine Knight wpadła w histerię i trzeba jej było podać leki uspokajające.

Materiały sponsorowane
Książki o tematyce kryminalnej - jakie wybrać?

Kryminały, które najczęściej wybierają nasi czytelnicy. Sprawdź koniecznie te pozycje i wybierz książki dla siebie.

Surowy wyrok

8 stycznia 2002 roku morderczyni John’a Price’a została skazana na dożywocie bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie. Sędzia odczytujący wyrok stwierdził, że z uwagi na brutalną naturę popełnionego czynu oraz brak skruchy, Katherine Knight nigdy nie powinna wrócić do społeczeństwa. Kobieta stała się tym samym pierwszą skazaną na dożywocie kobietą w Australii.

W 2006 roku Knight złożyła apelację. Utrzymywała, że kara dożywotniego więzienia jest w jej przypadku zbyt surowa. Trzej sędziowie rozpatrujący wniosek jednogłośnie go odrzucili.

Autor: Natalia Grochal

Źródła:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=hE1M6UN5gQU
  2. https://en.wikipedia.org/wiki/Katherine_Knight
  3. https://murderpedia.org/female.K/k/knight-katherine.htm
  4. https://www.dailymail.co.uk/news/article-8050101/Katherine-Knight-killed-John-Price-horror-murder.html
  5. https://www.dailymail.co.uk/news/article-10241673/Katherine-Knight-skinned-decapitated-lover-cooked-head-pot.html
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny