Woody Allen i Soon-Yi Previn – najbardziej kontrowersyjny związek?

Zanim Woody Allen ożenił się z Soon-Yi Previn

Woody Allen nigdy nie krył się z faktem, że ma ogromną słabość do kobiet. One również darzyły słynnego reżysera niesłabnącym zainteresowaniem. Kobiety zainspirowały zresztą Allena do nakręcenia swoich kultowych filmów, w których dokładnie ukazywał relacje łączące mężczyzn z kobietami. W latach 1980-1992 Woody związany był z Mią Farrow, amerykańską aktorką i laureatką Złotego Globu. Razem tworzyli naprawdę zgrany duet – nakręcili kilkanaście filmów i starali się nie pokazywać na „ściance”. Przepełniony plotkami świat Hollywood nie był dla nich najważniejszy, a zgodność Woody’ego i Mii w tej kwestii sprawiła, że relacja małżonków była jedną z najbardziej udanych.

Warto dodać, że Mia Farrow opiekowała się w tym czasie aż jedenaściorgiem dzieci – nie tylko swoimi, ale też adoptowanymi. Farrow i Allen zdecydowali się zaadoptować razem syna Mosesa oraz córkę Dylan, która szybko stała się ulubienicą reżysera. Woody Allen mocno przywiązał się do dziewczynki i poświęcał jej wiele wolnego czasu. Rok przed rozpadem małżeństwa Mia Farrow zaczęła baczniej przyglądać się relacji męża z Dylan. Obawiała się, że Woody ma obsesję na punkcje adoptowanej córeczki. Mężczyzna zapominał o innych dzieciach, opiekując się wyłącznie Dylan. W międzyczasie Woody zbliżył się jednak do Soon-Yi, adoptowanej córki Mii, która miała wówczas 21 lat.

Woody Allen związuje się z adoptowaną córką partnerki

Soon-Yi została zaadoptowana przez Mię Farrow, gdy miała zaledwie siedem lat. Dziewczynka nie mogła odnaleźć się w swojej nowej rodzinie, którą wówczas Farrow tworzyła z dyrygentem Andre Previn. Gdy Mia Farrow wyszła za Woody’ego Allena, Soon-Yi z początku wcale za nim nie przepadała. Gdy jednak udało się jej ukończyć szkołę średnią, nagle relacja dwojga się zmieniła. Soon-Yi opowiedziała ojczymowi, że marzy o karierze modelki. Woody Allen zorganizował więc sesję dla dziewczyny. Relacja Woody’ego Allena z Soon-Yi stawała się coraz silniejsza, a Mia Farrow coraz bardziej odchodziła na drugi plan.

Kiedy Soon-Yi zaczęła studiować psychologię, w czasie wolnym ciągle rozmawiała przez telefon z Allenem. Mia Farrow nie była wówczas świadoma, że za jej plecami rozwija się… gorące uczucie. Pod koniec 1991 roku Mia Farrow znalazła w pokoju męża nagą fotografię Soon-Yi. Przeraziła się i od razu domyśliła, że para ma romans. Małżeństwo Allena z Farrow rozstało się w 1992 roku. Rozwód nie obył się bez awantur. Mia chciała za wszelką cenę pozbawić Allena praw adopcyjnych nad Mosesem i Dylan. Niedługo potem ujawniono do informacji publicznej, że Mia i Woody się rozchodzą, bo słynny reżyser ma już nową partnerkę – najstarszą adoptowaną córkę Farrow. Mało tego, 5 sierpnia Mia Farrow oskarżyła Woody’ego Allena o molestowanie ich młodszej, adoptowanej wspólnie córki Dylan. Od tamtego czasu Hollywood codziennie żyło nowymi doniesieniami o życiu prywatnym Woody’ego Allena. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat romansu Marilyn Monroe z Kennedymi?

Burzliwy związek Woody’ego Allena z Soon-Yi Previn

Czy Soon-Yi Previn była córką Woody’ego Allena?

Pomiędzy Woodym Allenem a Mią Farrow wybuchła niekończąca się kłótnia. Byli małżonkowie sprzeczali się o prawa opieki nad dziećmi. W dodatku młoda Dylan skarżyła się ponoć, że ojczym skrzywdził ją, gdy była nieletnia. Policja od razu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prawdą jest jednak, że Woody Allen nigdy nie adoptował Soon-Yi, a więc prawnie wcale nie był jej ojczymem. Mimo wszystko media oskarżały parę o związek kazirodczy. Relacja Allena z Previn wzbudzała oburzenie świata Hollywood. Nie dość, że parę łączyły relacje rodzinne, to w dodatku Soon-Yi była aż o 35 lat młodsza od Woody’ego. Ciężko było komukolwiek uwierzyć w to, że zakochanych faktycznie mogła połączyć prawdziwa miłość.

Związek Woody'ego Allena z Soon-Yi Previn, a także skandal, kontrowersje oraz najważniejsze informacje
Woody Allen w programie telewizyjnym The Tonight Show - fot. domena publiczna

Woody Allen ożenił się z Soon-Yi w 1997 roku. Cały czas zapewniał, że połączyła ich niesamowita więź, a dzięki Soon-Yi jego życie zmieniło się na lepsze. Reżyser wraz ze swoją młodszą partnerką zdecydowali się następnie adoptować dwie córeczki, Manzie i Bechet. Woody Allen dziś jest w związku z Soon-Yi od ponad 20-stu lat. Małżonkowie powtarzają, że bardzo się kochają, a miłość pielęgnują dzięki… dzielących ich różnicom. Małżeństwo zgadza się jednak ze sobą w najważniejszych sprawach, przez co związek ten jest stabilny i silny.

Materiały sponsorowane
Najczęściej kupowane czytniki e-booków

Chcesz kupić sprawdzony czytnik e-booków i zastanawiasz się jaki model wybrać? Dobrze trafiłeś! Poznaj najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Sprawa molestowania Dylan przez Woody’ego Allena

Woody Allen zaprzecza wszelakim doniesieniom mediów, jakoby miał molestować nieletnią Dylan. Reżyser dobrze wie, że cały czas jest obiektem plotek, a wokół jego osoby ciągle wybuchają skandale. Allen nie pozwala jednak, aby sprawy te przysłaniały mu całe życie. Reżyser uważa, że nigdy nic złego nie zrobił, a stawiane mu zarzuty są fałszywe. Co na to wszystko Soon-Yi Previn? Dopiero niedawno postanowiła odnieść się do oskarżeń pod adresem Woody’ego Allena. Soon-Yi zarzuciła Mii Farrow manipulację oraz bycie złą matką. Soon-Yi uważa, że Mia namówiła Dylan, aby zeznawała przeciwko Woody’emu. Żona Allena stwierdziła też, że jej macocha traktowała nierówno wszystkie swoje dzieci. Czasem ponoć dopuszczała się wobec nich przemocy, a adoptowane córki traktowała jak służące. Pewnego dnia Mia Farrow celowo wrzuciła Soon-Yi do wanny po to, by dziewczynka… zmądrzała. Farrow uważała bowiem ponoć, że Soon-Yi jest upośledzona psychicznie.

Soon-Yi Previn zaprzecza również doniesieniom, jakoby Woody Allen miał ją w przeszłości molestować. Kobieta przyznała, że samowolnie zbliżyła się do swojego przyszłego męża wówczas, gdy skończyła 21 lat. Poza tym reżyser ponoć nigdy nie był dla niej jak ojciec i nigdy też tak go nie traktowała. Mia Farrow za to unieszczęśliwiała ją, stosując wobec Soon-Yi przemoc nie tylko psychiczną, ale i fizyczną. Dopiero przy Woodym Allenie Soon-Yi poczuła się szanowana, kochana i dowartościowana. Sooy-Yi Previn do dziś broni swojego ukochanego męża i uważa, że to, co go spotkało, jest niezwykle przykre i bardzo niesprawiedliwe. Moses, brat Soon-Yi, potwierdził słowa kobiety. Mężczyzna przyznał, że Woody Allen nigdy nie wykorzystywał seksualnie swoich dzieci, a w całej tej historii winna jest wyłącznie Mia Farrow – macocha, która znęcała się nad rodzeństwem. Po której stronie leży prawda? Nie wiadomo, czy kiedykolwiek się tego dowiemy.

Autor: Paulina Zambrzycka

Bibliografia:

  1. Woody Allen: A propos niczego. Autobiografia, Wydawnictwo Rebis, Poznań 2020
  2. David Evanier: Woody Allen. Biografia, Wydawnictwo Świat Książki, Warszawa 2016
  3. Laura Laurenzi: Najsłynniejsze historie miłosne XX wieku, Wydawnictwo Twój Styl, Warszawa 2003
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny