Woody Allen i Soon-Yi Previn – najbardziej kontrowersyjny związek?

Zanim Woody Allen ożenił się z Soon-Yi Previn


Woody Allen nigdy nie krył się z faktem, że ma ogromną słabość do kobiet. One również darzyły słynnego reżysera niesłabnącym zainteresowaniem. Kobiety zainspirowały zresztą Allena do nakręcenia swoich kultowych filmów, w których dokładnie ukazywał relacje łączące mężczyzn z kobietami. W latach 1980-1992 Woody związany był z Mią Farrow, amerykańską aktorką i laureatką Złotego Globu. Razem tworzyli naprawdę zgrany duet – nakręcili kilkanaście filmów i starali się nie pokazywać na „ściance”. Przepełniony plotkami świat Hollywood nie był dla nich najważniejszy, a zgodność Woody’ego i Mii w tej kwestii sprawiła, że relacja małżonków była jedną z najbardziej udanych.

Warto dodać, że Mia Farrow opiekowała się w tym czasie aż jedenaściorgiem dzieci – nie tylko swoimi, ale też adoptowanymi. Farrow i Allen zdecydowali się zaadoptować razem syna Mosesa oraz córkę Dylan, która szybko stała się ulubienicą reżysera. Woody Allen mocno przywiązał się do dziewczynki i poświęcał jej wiele wolnego czasu. Rok przed rozpadem małżeństwa Mia Farrow zaczęła baczniej przyglądać się relacji męża z Dylan. Obawiała się, że Woody ma obsesję na punkcje adoptowanej córeczki. Mężczyzna zapominał o innych dzieciach, opiekując się wyłącznie Dylan. W międzyczasie Woody zbliżył się jednak do Soon-Yi, adoptowanej córki Mii, która miała wówczas 21 lat.

Woody Allen związuje się z adoptowaną córką partnerki

Soon-Yi została zaadoptowana przez Mię Farrow, gdy miała zaledwie siedem lat. Dziewczynka nie mogła odnaleźć się w swojej nowej rodzinie, którą wówczas Farrow tworzyła z dyrygentem Andre Previn. Gdy Mia Farrow wyszła za Woody’ego Allena, Soon-Yi z początku wcale za nim nie przepadała. Gdy jednak udało się jej ukończyć szkołę średnią, nagle relacja dwojga się zmieniła. Soon-Yi opowiedziała ojczymowi, że marzy o karierze modelki. Woody Allen zorganizował więc sesję dla dziewczyny. Relacja Woody’ego Allena z Soon-Yi stawała się coraz silniejsza, a Mia Farrow coraz bardziej odchodziła na drugi plan.

Kiedy Soon-Yi zaczęła studiować psychologię, w czasie wolnym ciągle rozmawiała przez telefon z Allenem. Mia Farrow nie była wówczas świadoma, że za jej plecami rozwija się… gorące uczucie. Pod koniec 1991 roku Mia Farrow znalazła w pokoju męża nagą fotografię Soon-Yi. Przeraziła się i od razu domyśliła, że para ma romans. Małżeństwo Allena z Farrow rozstało się w 1992 roku. Rozwód nie obył się bez awantur. Mia chciała za wszelką cenę pozbawić Allena praw adopcyjnych nad Mosesem i Dylan. Niedługo potem ujawniono do informacji publicznej, że Mia i Woody się rozchodzą, bo słynny reżyser ma już nową partnerkę – najstarszą adoptowaną córkę Farrow. Mało tego, 5 sierpnia Mia Farrow oskarżyła Woody’ego Allena o molestowanie ich młodszej, adoptowanej wspólnie córki Dylan. Od tamtego czasu Hollywood codziennie żyło nowymi doniesieniami o życiu prywatnym Woody’ego Allena. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat romansu Marilyn Monroe z Kennedymi?

Burzliwy związek Woody’ego Allena z Soon-Yi Previn

Czy Soon-Yi Previn była córką Woody’ego Allena?

Pomiędzy Woodym Allenem a Mią Farrow wybuchła niekończąca się kłótnia. Byli małżonkowie sprzeczali się o prawa opieki nad dziećmi. W dodatku młoda Dylan skarżyła się ponoć, że ojczym skrzywdził ją, gdy była nieletnia. Policja od razu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prawdą jest jednak, że Woody Allen nigdy nie adoptował Soon-Yi, a więc prawnie wcale nie był jej ojczymem. Mimo wszystko media oskarżały parę o związek kazirodczy. Relacja Allena z Previn wzbudzała oburzenie świata Hollywood. Nie dość, że parę łączyły relacje rodzinne, to w dodatku Soon-Yi była aż o 35 lat młodsza od Woody’ego. Ciężko było komukolwiek uwierzyć w to, że zakochanych faktycznie mogła połączyć prawdziwa miłość.

Związek Woody'ego Allena z Soon-Yi Previn, a także skandal, kontrowersje oraz najważniejsze informacje
Woody Allen w programie telewizyjnym The Tonight Show - fot. domena publiczna

Woody Allen ożenił się z Soon-Yi w 1997 roku. Cały czas zapewniał, że połączyła ich niesamowita więź, a dzięki Soon-Yi jego życie zmieniło się na lepsze. Reżyser wraz ze swoją młodszą partnerką zdecydowali się następnie adoptować dwie córeczki, Manzie i Bechet. Woody Allen dziś jest w związku z Soon-Yi od ponad 20-stu lat. Małżonkowie powtarzają, że bardzo się kochają, a miłość pielęgnują dzięki… dzielących ich różnicom. Małżeństwo zgadza się jednak ze sobą w najważniejszych sprawach, przez co związek ten jest stabilny i silny.

Sprawa molestowania Dylan przez Woody’ego Allena

Woody Allen zaprzecza wszelakim doniesieniom mediów, jakoby miał molestować nieletnią Dylan. Reżyser dobrze wie, że cały czas jest obiektem plotek, a wokół jego osoby ciągle wybuchają skandale. Allen nie pozwala jednak, aby sprawy te przysłaniały mu całe życie. Reżyser uważa, że nigdy nic złego nie zrobił, a stawiane mu zarzuty są fałszywe. Co na to wszystko Soon-Yi Previn? Dopiero niedawno postanowiła odnieść się do oskarżeń pod adresem Woody’ego Allena. Soon-Yi zarzuciła Mii Farrow manipulację oraz bycie złą matką. Soon-Yi uważa, że Mia namówiła Dylan, aby zeznawała przeciwko Woody’emu. Żona Allena stwierdziła też, że jej macocha traktowała nierówno wszystkie swoje dzieci. Czasem ponoć dopuszczała się wobec nich przemocy, a adoptowane córki traktowała jak służące. Pewnego dnia Mia Farrow celowo wrzuciła Soon-Yi do wanny po to, by dziewczynka… zmądrzała. Farrow uważała bowiem ponoć, że Soon-Yi jest upośledzona psychicznie.

Soon-Yi Previn zaprzecza również doniesieniom, jakoby Woody Allen miał ją w przeszłości molestować. Kobieta przyznała, że samowolnie zbliżyła się do swojego przyszłego męża wówczas, gdy skończyła 21 lat. Poza tym reżyser ponoć nigdy nie był dla niej jak ojciec i nigdy też tak go nie traktowała. Mia Farrow za to unieszczęśliwiała ją, stosując wobec Soon-Yi przemoc nie tylko psychiczną, ale i fizyczną. Dopiero przy Woodym Allenie Soon-Yi poczuła się szanowana, kochana i dowartościowana. Sooy-Yi Previn do dziś broni swojego ukochanego męża i uważa, że to, co go spotkało, jest niezwykle przykre i bardzo niesprawiedliwe. Moses, brat Soon-Yi, potwierdził słowa kobiety. Mężczyzna przyznał, że Woody Allen nigdy nie wykorzystywał seksualnie swoich dzieci, a w całej tej historii winna jest wyłącznie Mia Farrow – macocha, która znęcała się nad rodzeństwem. Po której stronie leży prawda? Nie wiadomo, czy kiedykolwiek się tego dowiemy.

Autor: Paulina Zambrzycka

Bibliografia:

  1. Woody Allen: A propos niczego. Autobiografia, Wydawnictwo Rebis, Poznań 2020
  2. David Evanier: Woody Allen. Biografia, Wydawnictwo Świat Książki, Warszawa 2016
  3. Laura Laurenzi: Najsłynniejsze historie miłosne XX wieku, Wydawnictwo Twój Styl, Warszawa 2003
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny