Perfekcyjny auto detailing. Na czym powinien polegać?
Auto detailing to usługa, która całkiem niedawno pojawiła się na polskim rynku i z każdym rokiem zyskuje coraz więcej sympatyków. Jest to kompleksowa kosmetyka auta, która obejmuje zarówno czyszczenie go z zewnątrz, jak i wewnątrz. Co dokładnie obejmuje auto detailing i jak wygląda proces przeprowadzania go? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!
Czym jest auto detailing?
Auto detailing to kompleksowa usługa polegająca na zewnętrznej oraz wewnętrznej kosmetyce samochodu. Pozwala on odświeżyć wygląd pojazdu w taki sposób, aby dać mu drugie życie. Ogólnie można powiedzieć, że na detailing składa się cała gama zabiegów, których zadaniem jest renowacja, zabezpieczenie powierzchni karoserii oraz ogólna pielęgnacja auta.
Warto zdawać sobie sprawę, że zakres usług wchodzący w skład auto detailingu jest dosyć szeroki. Wśród prac zewnętrznych można wymienić m.in. dokładne mycie, nakładanie powłok ochronnych oraz tzw. korektę lakieru. Jeżeli pochodzisz ze stolicy lub okolic, sprawdź woskowanie auta Warszawa (Myjnia Samochodowa Warszawa), aby doprowadzić swój samochód do stanu nowości. Czy to możliwe, żeby wyglądał on, jakby dopiero wyjechał z salonu? Jak najbardziej!
Na czym polega auto detailing?
Jak więc wygląda perfekcyjny proces auto detailingu? Wszystko zaczyna się od mycia samochodu. Celem tego zabiegu jest usunięcie z karoserii oraz innych zewnętrznych elementów pojazdu wszelkich zabrudzeń, takich jak np. owady, błoto czy pozostałe osady. Do wstępnego mycia na ogół wykorzystuje się myjkę ciśnieniową, ale niewykluczone, że niektóre brudy będzie trzeba usunąć ręcznie.
To jednak nie koniec czyszczenia pojazdu. Warto pamiętać, że zwykła myjka ciśnieniowa może nie poradzić sobie z bardziej wymagającymi zabrudzeniami. Aby uzyskać szklistą gładkość lakieru, wykonuje się tzw. glinkowanie. Polega ono na nałożeniu na karoserię specjalnej glinki, której zadaniem jest wyciągnięcie opornego brudu z wszystkich szczelin.
Następnie przychodzi czas na zabezpieczenie lakieru, czyli innymi słowy - polerowanie. Na tym etapie mierzy się grubość powłoki, uzupełnia ubytki i poleruje karoserię. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju produkty - pasty oraz woski. Warto wiedzieć, że jest to najbardziej czasochłonna faza, ponieważ samochód jest polerowany aż do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów.
Po uporaniu się z zewnętrznymi elementami przychodzi czas na czyszczenie samochodu od wewnątrz. To również jest etap wymagający dokładności, ponieważ wewnątrz auta znajduje się mnóstwo rzeczy, które gromadzą brud. Czyszczone są m.in. kratki wlotu powietrza, elementy łączenia foteli, same siedzenia oraz wszelkie ruchome elementy.