Johnny Depp i Amber Heard – największy skandal w Hollywood?

Zaczęło się niewinnie…

Konflikt Johnny’ego Deppa z Amber Heard trwa nieprzerwanie od kilku lat. Małżeństwo, a następnie szybki rozwód pary wstrząsnął światem Hollywood. Dziś para spotyka się wyłącznie w salach sądowych, walcząc o swoje racje. Nie zawsze jednak było tak samo. Johnny Depp spotkał się z Amber Heard po raz pierwszy na planie filmowym „Dzienników zakrapianych rumem” w 2011 roku. To słynny komediodramat w reżyserii Bruce’a Robinsona, który opowiada o dziennikarzu zmęczonym swoją pracą w wielkim mieście. Bohater, którego zagrał Johnny Depp, przeprowadza się więc do Portoryko, aby rozpocząć pracę w lokalnej gazecie. Tam poznaje kobietę (Amber Heard), dla której traci głowę. W życiu Johnny’ego Deppa stało się dokładnie to samo, co na planie filmowym. Popularny aktor zakochał się w Amber Heard, która wówczas nie była jeszcze znaną gwiazdą.

Amber szybko odwzajemniła uczucie sławnego aktora. Postanowiła rozstać się ze swoją partnerką Tasyą van Rae. Z kolei Johnny Depp złożył pozew o rozwód ze swoją wieloletnią małżonką Vanessą Paradis – warto dodać, że Vanessa była żoną Johnny’ego od 1998 roku i urodziła mu dwójkę wspaniałych dzieci. Amber i Johnny zaręczyli się w lutym 2015 roku i wzięli błyskawiczny ślub. Jeszcze szybciej zdecydowali się jednak na rozwód. 16 października 2016 roku drogi Johnny’ego i Amber miały rozejść się na zawsze. Okazało się jednak, że para wciąż regularnie spotykała się ze sobą – jednak wyłącznie na salach sądowych.

Trudny czas – niekończące się konflikty, przemoc i wzajemne oskarżenia

Amber Heard po kilku miesiącach od rozwodu postanowiła oskarżyć swojego byłego małżonka o rękoczyny i przemoc domową. Johnny Depp rzekomo regularnie bił Amber, czego dowodem miały być zdjęcia aktorki w sieci, na których widać ją posiniaczoną w zdemolowanym mieszkaniu. Młodsza aktorka oskarżyła Deppa również o znęcanie się nad nią psychicznie. Co ciekawe, po rozwodzie sąd wypłacił 7 mln dolarów dla Amber Heard, które aktorka otrzymała na podstawie ugody między byłymi małżonkami – przeznaczyła je na cele charytatywne. Amber i Johnny mieli zachować poufność i nie publikować faktów związanych z ich dawnym pożyciem małżeńskim. Amber Heard postanowiła jednak zerwać umowę i zagrać byłemu mężowi na nosie.

Amber przekonywała opinię publiczną, że Johnny często wszczynał awantury i znęcał się nad nią. Przemoc w małżeństwie aktorów była ponoć nieodzowną częścią każdego dnia. Daily Mail opublikował jednak nagrania rozmów małżonków, które zarejestrowane zostały telefonem komórkowym Amber. Można z nich było dowiedzieć się, że to kobieta uderzyła Johnny’ego Deppa – tłumacząc się, że „przecież nie użyła do tego pięści, więc go wcale nie skrzywdziła”. Amber Heard w prywatnej rozmowie zarzucała aktorowi, że ten nie chce dojść z nią do porozumienia. Johnny z kolei odpowiedział jej, że „ciężko mu to zrobić, gdy w powietrzu latają patelnie i garnki”. Amber przyznała się wobec tego, że czasem jest zdenerwowana do tego stopnia, że traci nad sobą kontrolę. Dlaczego więc na okładce magazynu People pojawiła się posiniaczona twarz Amber Heard, a nie Johnny’ego Deppa? Kto był oprawcą, a kto ofiarą w tym dziwnym związku, którym do dziś żyje Hollywood? Szukając 6 największych skandali w Hollywood ciężko nie wymienić afery Deppa z Heard. Niektórzy uważają nawet, że ich kłótnia wstrząsnęła hollywoodzkim światem bardziej niż seks-afera Sandry Bullock z Jesse Jamesem.

Czy Johnny Depp bił Amber Heard? Afera, którą wciąż żyje całe Hollywood!

Amber Heard próbuje walczyć o swoje racje

Po oskarżeniu swojego byłego męża Amber Heard zażądała, aby ten nie zbliżał się do niej. Johnny Depp otrzymał więc zakaz zbliżania się do swojej byłej żony. Ciężko było uwierzyć znajomym i rodzinie Deppa, że aktor mógłby dopuścić się do zarzucanych mu przez Amber czynów. Przyjaciele Deppa byli pewni, że Amber manipuluje byłym mężem i przekręca całą historię w ten sposób, aby wyjść na poszkodowaną. Oczywiście nie każdy popierał Deppa – zwolennicy Heard uważali bowiem aktora za winnego, wypominając mu, że często nadużywał alkoholu i prowadził swawolny tryb życia. Amber Heard na zakazie zbliżania się do niej i oskarżeniach nie miała zamiaru zakończyć wojny z byłym mężem. Zażyczyła sobie od Johnny’ego „na pożegnanie” Range Rovera, połowy majątku Deppa, apartamentu w Los Angeles, a nawet wyłącznej opieki nad ich dwoma psami.

Johnny Depp nie miał siły walczyć z Amber Heard. Wtedy murem za nim stanęły Vanessa Paradis wraz z córką Lily-Rose Depp, które broniły aktora. Uważały, że Johnny nigdy nie był wobec nich agresywny i był wspaniałym mężem oraz ojcem, który okazywał im wiele ciepła i miłości. Amber ostatecznie otrzymała kilka milionów rzekomego „odszkodowania”, a Johnny miał nadzieję, że afera się zakończy. Był to jedna dopiero początek walki, która trwa między byłym małżeństwem aż do dziś.

Johnny Depp odpiera ataki byłej żony

Magazyn The Sun w 2018 roku nazwał Johnny’ego Deppa „damskim bokserem”. Można było wyczytać w nim, że Amber Heard w dalszym ciągu dostarcza dowodów na to, iż jej były mąż znęcał się nad nią. Johnny Depp postanowił wreszcie zawalczyć o swoje racje i oskarżył magazyn The Sun o zniesławienie. Aktor nigdy nie przyznał się bowiem do tego, że bił lub obrażał Amber Heard. Słynny aktor twierdził, że jest dżentelmenem i w dzieciństwie widział, jak pierwszy mąż jego matki znęcał się nad nią – Johnny właśnie wtedy postanowił, że nigdy w życiu nie skrzywdzi żadnej kobiety i nie będzie robił tego, co jego awanturniczy ojciec.

Związek Johny'ego Deepa i Amber Heard, czyli kontrowersje, skandale, informacje, sprawa w sądzie
Amber Heard w 2018 roku - fot. Gage Skidmore lic. CC BY-SA 2.0

Amber postanowiła, że wciąż będzie się bronić. Tym razem oskarżyła byłego męża już nie tylko o bicie ją, ale też przetrzymywanie jej jako zakładnika, podczas gdy aktor kręcił kolejną część słynnych „Piratów z Karaibów”. Niektórzy wstawili się za Amber, a inni bronili Johnny’ego, który atakowany był przez dawną partnerkę z każdej możliwej strony. Do obrońców Deppa dołączyła również była dziewczyna aktora, Winona Ryder. Twierdziła ona, że nigdy nie doświadczyła przemocy ze strony Johnny’ego i opisała go jako cudownego, troskliwego i opiekuńczego mężczyznę. Za Deppem wstawił się także ochroniarz aktora, zdradzając zaskakujące fakty z życia byłych małżonków – Amber Heard miała rozbić na głowie Deppa butelkę wódki, przez co odcięła mu opuszek palca, a następnie… zgasiła na jego twarzy tlącego się papierosa.

Historia przytoczona wcześniej przez Amber Heard zaczęła być coraz bardziej wątpliwa zwłaszcza w momencie, gdy przeciw aktorce zeznała asystentka Heard. Twierdziła ona, że Amber ukradła jej historię, wykorzystując fakty z życia asystentki i zmieniając je w swoją własną opowieść. Fragmenty historii, którą asystentka kiedyś opowiedziała Amber, aktorka miała wykorzystać w oskarżeniach rzucanych w stronę Johnny’ego Deppa. Heard miała również namawiać zarządzającą majątkiem Deppa osobę, aby składała niekorzystne dla Johnny’ego zeznania w sądzie. Oskarżenia Amber nagle przestały być wiarygodne w świetle tych wszystkich informacji. Niektórzy zaczęli uważać, że Amber była z Johnnym wyłącznie po to, aby wybić się na jego sławie i zgarnąć pieniądze. Kolejny proces ciągnął się przez 16 dni i przyniósł wiele sprzecznych ze sobą informacji. Mimo wszystko skarga aktora została oddalona – sąd miał ponoć dowody na to, iż Johnny Depp stosował przemoc wobec Amber Heard. Jeśli szukasz więcej ciekawostek, sprawdź także ten artykuł o romansie Marylin Monroe z Kennedy’mi.

Materiały sponsorowane
Najczęściej kupowane czytniki e-booków

Chcesz kupić sprawdzony czytnik e-booków i zastanawiasz się jaki model wybrać? Dobrze trafiłeś! Poznaj najczęściej wybierane modele przez naszych czytelników.

Nowe dochodzenie przeciwko Amber Heard

Przeciwko Amber Heard dochodzenie rozpoczął prowadzić Departament Policji w Los Angeles. Aktorka miała ponoć podać fałszywe informacje przeciwko Johnny’emu Deppowi. Nagrania z kamer funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani przez parę podczas jednej z ich większej kłótni, zarejestrowały zupełnie inne sceny niż te, o których wspominała w sądzie Amber. Jak już pamiętamy, Heard w czasopismach pokazała zdjęcia zdemolowanego mieszkania oraz swoją posiniaczoną twarz. Nagrania policji oraz oświadczenia funkcjonariuszy pokazują jednak zupełnie inną rzeczywistość – apartament małżonków wcale nie był zniszczony, z kolei Amber nie była pobita. W związku z tym sytuacja może odwrócić się na korzyść Johnny’ego Deppa. Za sfałszowanie dowodów i krzywoprzysięstwo Amber Heard grozi kara pozbawienia wolności nawet do 4 lat. Mało tego, Depp chce tym razem zażądać od swojej byłej żony aż 50 mln odszkodowania.

Związek Deppa i Heard z całą pewnością funkcjonował w zawstydzających i żenujących okolicznościach. Nawet jeśli w sądowej wojnie ostatecznie wygra Johnny Depp, jego dobre imię oraz reputacja i tak zostały mocno nadszarpnięte. Nienaganny wizerunek aktora, który do tej pory kojarzył się z wyrafinowaniem i byciem dżentelmenem, nagle został zniszczony. Wytwórnie, chcąc uniknąć skandalu z udziałem Johnny’ego, przestały zatrudniać Deppa. Jak skończy się historia skandalicznego związku Johnny’ego Deppa z Amber Heard? Niedługo być może wreszcie się tego dowiemy.

Autor: Paulina Zambrzycka

Bibliografia:

  1. Denis Meikle: Johnny Depp, Wydawnictwo Titan Books Ltd, Londyn 2011
  2. Nigel Goodall: Johnny Depp. Sekretne życie, Wydawnictwo Pascal, Warszawa 2012
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny