Pamela Anderson i Tommy Lee – pikantne szczegóły historii małżeństwa

Zanim Pamela Anderson poznała Tommy’ego Lee

Pamela Anderson urodziła się 1 lipca 1967 roku w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska. Była córką kelnerki Carol oraz specjalisty od naprawy pieców, Barry’ego. Po urodzeniu się Pameli rodzina Andersonów przeprowadziła się do Comox w Kanadzie. Właśnie tam Pamela ukończyła szkołę wyższą. Następnie Pamela przeprowadziła się do Vancouver, gdzie zaczęła pracować jako instruktorka fitness. Gdy latem 1989 roku Anderson wybrała się z przyjaciółmi na mecz futbolu, w przerwie jej twarz pojawiła się na telebimie. Wszyscy zaczęli piszczeć i klaskać na widok ślicznej 21-latki o niebanalnej urodzie. Niedługo po tym wydarzeniu Pamela Anderson otrzymała propozycję od lokalnego browaru, aby ozdobiła twarzą kanadyjskie puby. Dziewczyna zgodziła się, przez co zaczęła być coraz bardziej rozpoznawalna.

W kolejnych miesiącach Pamela zdecydowała się rozebrać dla magazynu Playboy. Pojawiła się na okładce czasopisma w październiku 1989 roku, po czym przeniosła się do Stanów Zjednoczonych – a dokładnie do Los Angeles, aby tam rozwijać karierę jako modelka. Pamela postanowiła zafarbować włosy na jasny blond, żeby stać się bardziej charakterystyczna. Poddała się też operacji powiększenia piersi. W 1991 roku Anderson zaczęła grać niewielkie, drugoplanowe role w serialach. W 1992 roku obsadzono ją w roli ratowniczki C.J. Parker w serialu Słoneczny Patrol, który rozsławił Pamelę Anderson na całym świecie. Ponętna aktorka błyskawicznie stała się symbolem seksu i obiektem pożądania w każdym zakątku globu.

Anderson i Lee zawarli związek małżeński po czterech dniach znajomości

Był rok 1995. Pamela Anderson miała 27 lat i uchodziła za światową gwiazdę, a także największy męski obiekt pożądania. Właśnie wtedy poznała Tommy’ego Lee, zupełne przeciwieństwo słodkiej blondynki – wytatuowanego, niegrzecznego perkusistę kapeli Mötley Crüe. Para zakochała się w sobie i postanowiła, że nie będzie czekać. Anderson i Lee pobrali się 19 lutego po zaledwie czterech dniach znajomości. Ślub odbył się na plaży, a Pamela i Tommy do ołtarza poszli w… kostiumach kąpielowych. Matka Pameli Anderson o zawarciu związku małżeńskiego córki dowiedziała się z gazet.

Świeżo upieczona para młoda postanowiła spędzić miesiąc miodowy na Hawajach. Właśnie wtedy Pamela i Tommy nagrali na kasetę VHS swoje pikantne zabawy erotyczne. Po powrocie z Hawajów małżeństwo osiedliło się w Malibu przy Mulholland Highway – w pięknej rezydencji, którą para postanowiła wyremontować. Jednym z zatrudnionych pracowników, którzy remontowali ich dom, był Rand Gauthier – elektryk. Mężczyzna wykonał wszystkie swoje obowiązki, jednak nie zobaczył wypłaty za pracę. Gdy zjawił się kilka dni później ze swoim szefem, Tommy Lee wygonił ich, grożąc bronią. Jak się później okazało, Gauthier nie pozostał dłużny muzykowi i postanowił wynagrodzić się sam. Ukradł z garażu sejf należący do małżeństwa. Właśnie tam znajdowała się pikantna seks taśma Pameli Anderson i Tommy’ego Lee, o czym wtedy Rand jeszcze nie wiedział.

Seks taśma Pameli Anderson i Tommy’ego Lee – wyciek do mediów

Pam & Tommy: Stolen Honeymoon

Rand Gauthier w wywiadach, które udzielił prasie w kolejnych latach, przyznał się, że w rzeczywistości wcale nie chciał ukraść taśmy wideo Anderson i Lee. Interesowały go wyłącznie pieniądze, których nie otrzymał przecież za swoją ciężką pracę. Gdy Lee zaczął grozić mu bronią, Rand wiedział już, że nie ujrzy swojej wypłaty – dlatego też zdecydował się na kradzież sejfu z garażu. Dobrze wiedział, że znajdzie tam biżuterię aktorki i broń Tommy’ego. Nie podejrzewał jednak, że ukryty został tam jeszcze większy skarb – seks taśma małżeństwa z ich miesiąca miodowego na Hawajach.

Zaskoczony elektryk prędko domyślił się, że właśnie trafił na wyjątkową „perełkę”. Od razu sprzedał niemal godzinne wideo do Internet Entertainment Group, otrzymując za to niemałą sumę pieniędzy. W 1996 roku wiadomo było, że na kasetach VHS dystrybuowany jest film pornograficzny z udziałem znanych gwiazd. Niedługo potem okazało się, że była to Pamela Anderson i jej mąż. Film krążył na rynku pod tytułem Pam & Tommy: Stolen Honeymoon. W zaledwie rok firma, która odkupiła nagranie od Randa Gauthiera, zarobiła na seks taśmie prawie 80 mln dolarów. Jeśli szukasz więcej ciekawostek, sprawdź także ten artykuł na temat romansu Marylin Monroe z Kennedymi.

Czy związek Pameli i Tommy’ego przetrwał aferę z seks taśmą?

Kiedy afera z filmem dla dorosłych dopiero się rozkręcała, Pamela była w siódmym miesiącu ciąży. Myślała więc tylko o tym, aby jej dziecko było zdrowe. Twierdziła, że nie będzie sądzić się o nagranie, bo nie ma na to ani czasu, ani ochoty. Małżeństwo z początku nie wydawało się zbyt przejęte faktem, że ich pikantne wideo ogląda cały świat. Dopiero gdy Pamela i Tommy dowiedzieli się, że nie zarobią na dystrybucji ani dolara, zażądali od IEG zaprzestania sprzedaży seks taśmy. Czy to prawda, że małżeństwo zawarło z IEG ugodę i zarobiło na swojej seks taśmie ok. 3 mln dolarów? Te doniesienia nie zostały potwierdzone. Wiadomo jednak, że Pamela i Tommy zdecydowali się pozwać firmę sprzedającą ich prywatne nagrania erotyczne. Sąd zasądził o kwocie 1,5 mld dolarów na rzecz małżeństwa, a także zwrot opłat adwokackich.

Pamela i Tommy, mimo że zdecydowali się na szybki ślub cztery dni po zawarciu znajomości, przeżyli w małżeństwie 3 szczęśliwe lata. Doczekali się też dwóch synów – Brandona Thomasa i Dylana Jaggera. Małżeństwo rozpadło się 28 lutego 1998 roku. Wiadomo jednak, że zanim Pamela złożyła ostateczny pozew o rozwód, próbowała składać go dwa razy. Ciągle jednak wracała do ukochanego Tommy’ego. Mimo że Anderson i Lee już dawno przestali być małżeństwem, media cały czas sugerują, że ich uczucie nie wygasło, a parę łączy coś więcej niż tylko przyjaźń.

Co ciekawe, platforma streamingowa Hulu niebawem wyemituje ośmioodcinkowy serial, który powstał na podstawie historii skandalu oraz kulis powstawania filmu dla dorosłych Pameli Anderson i Tommy’ego Lee. Pojawią się w nim wszystkie postaci, które wzięły udział w słynnej aferze – będzie więc również elektryk Rand Gauthier, który ukradł kasetę VHS. Co na to wszystko Pamela? Otóż nie jest zbyt szczęśliwa. Aktorka zapowiedziała, że nie będzie oglądać serialu. Uważa bowiem, że będzie on „tanią podróbką oryginału”. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie data premiery serialu.

Autor: Paulina Zambrzycka

Bibliografia:

  1. Anderson Pamela: Gwiazda, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2005
  2. Laura Laurenzi: Najsłynniejsze historie miłosne XX wieku, Wydawnictwo Twój Styl, Warszawa 2003
ikona podziel się Przekaż dalej