Żony i dzieci Paula McCartneya – życie osobiste członka The Beatles

Pierwszy poważny związek Paula McCartneya

Paul McCartney uznawany był za najprzystojniejszego z zespołu The Beatles, dlatego też dużo kobiet podkochiwało się w muzyku. Pierwszą poważną dziewczyną Paula McCartneya była 17-letnia Dorothy „Dot” Rhone, którą artysta poznał w klubie Casbah w Liverpoolu (1959 rok). Dorothy wiele razy wspominała, że McCartney lubi kontrolować związek – łącznie z tym, jak wyglądać powinna jego partnerka. Często wybierał dla niej ubrania i sugerował makijaż, zachęcając Rhone do zapuszczenia blond włosów – ponoć po to, aby podobna była do Brigitte Bardot. Wiele razy nalegał, by Dorothy zmieniła fryzurę, co mocno irytowało dziewczynę.

Kiedy McCartney po raz pierwszy wyjechał do Hamburga z zespołem The Beatles, regularnie korespondował z Rhone. Para przetrwała w związku dwa i pół roku. McCartney ponoć miał ożenić się z Rhone, która zaszła z muzykiem w ciążę. Gdy okazało się że Dorothy poroniła, Paul McCartney zerwał zaręczyny czując się wolny od zobowiązań.

Związek McCartneya z Jane Asher

18 kwietnia 1963 roku McCartney pierwszy raz zobaczył się Jane Asher, piękną brytyjską aktorkę. Pozowali razem podczas występu The Beatles w Royal Albert Hall w Londynie. Aktorka i muzyk rozpoczęli swój związek kilka miesięcy później. Paul niedługo potem zamieszkał z Jane w domu jej rodziców, przy ulicy Wimpole 57 w Londynie. Mieszkali tam razem przez ponad dwa lata, a później wyprowadzili się do własnego domu w St. John’s Wood (marzec 1966 rok).

Kiedy mieszkali razem Paul napisał kilka tekstów piosenek, m.in. słynne „Yesterday”. Para była ze sobą 5 lat i planowała się pobrać. Jane Asher zerwała jednak zaręczyny zaraz po tym, jak odkryła romans Paula z Francie Schwartz. Muzyk znowu został sam.

Trzy małżeństwa McCartneya – żony i dzieci Paula McCartneya

Linda Eastman – pierwsza żona Paula McCartneya

Linda Eastman była zagorzałą fanką muzyki The Beatles, z czym nigdy się nie kryła. Kobieta pracowała jako fotograf – gdy poznała Paula, fotografowała gwiazdy sceny muzycznej na zlecenie. Linda po latach przyznała, że z początku fascynowała się Johnem Lennonem. Jednak gdy poznała się bliżej z zespołem stwierdziła, że to Paul McCartney ją pociąga. Paul zauroczył się Lindą podczas jednego ze swoich koncertów w Londynie. Para niemal od razu zafascynowała się sobą. Niedługo potem zawarła małżeństwo (marzec 1969 rok). Linda jeszcze tego samego roku zaszła z muzykiem w pierwszą ciążę.

Linda i Paul próbowali wspólnych sił w muzyce. McCartney uczył grać żonę na klawiszach mimo, że niektórzy fani oraz krytycy podważali jej grę na keyboardzie. Para miała czwórkę dzieci: Heather (córka adoptowana przez Paula), Mary, Stellę i Jamesa. Dorosłe dzieci Paula i Lindy zajmują się teraz różnymi dziedzinami. Adoptowana Heather jest artystką i garncarką, Mary fotografką i ambasadorką Meat Free Monday oraz Green Monday, Stella to projektantka mody i kostiumografka zaś syn James (jedyny syn Paula McCartneya) jest muzykiem i autorem tekstów. Dziś dzieci McCartneya sławne są tak samo, jak dzieci Michaela Jacksona.

Paul McCartney z żoną Lindą na zdjęciu z lat 70. ubiegłego stulecia, a także pozostałe żony oraz dzieci muzyka
Żony i dzieci Paula McCarthenya, czyli życiorys, życie prywatne oraz nieznane fakty z życia muzyka - fot. licencja CC BY-SA 2.0

Linda Eastman zmarła w wieku 56 lat na raka piersi (17 kwiecień 1998 rok). O chorobie dowiedziała się trzy lata przed śmiercią. Paul McCartney zawsze powtarzał, że Linda była miłością jego życia. Spędził z kobietą prawie 30 lat, więc długo nie mógł pozbierać się po jej odejściu.

Związek z Heather Mills – zdjęcia

W 2002 roku Paul McCartney poślubił Heather Mills, byłą modelkę. Para doczekała się dziecka, Beatrice Milly. Córka została nazwana tak w hołdzie dla zmarłej matki Heather Mills oraz jednej z ciotek McCartneya. Małżeństwo jednak długo nie przetrwało i para rozstała się w kwietniu 2006 roku. Ostatecznie rozwiedli się zaś w marcu 2008 roku.

Rozwód był głośny i bolesny, a w sieci do dziś krążą zdjęcia „szczęśliwego małżeństwa” McCartneya i Mills. Heather dostała od swojego męża aż 59 mln na rozstanie. Wciąż pojawiają się nowe informacje na temat tego, że Heather wcale nie miała kolorowej przeszłości. W latach 80-tych była ponoć… ekskluzywną prostytutką.

Ostatnie małżeństwo Paula McCartneya

9 października 2011 roku Paul McCartney poślubił Nancy Shevell, młodszą od siebie o prawie 18 lat. Nancy jest bizneswoman i dziedziczką wielkiej fortuny – rodzina Shevell to właściciele firmy transportowej New England Motor Freight. Ich majątek szacuje się na ponad miliard dolarów.

McCartney i Shevell pobrali się w Marylebone Town Hall. Ślub był skromnym wydarzeniem, w którym uczestniczyła grupa około 30 krewnych i przyjaciół. Para brała udział również w nabożeństwach synagogi w Jom Kippur przed ślubem, z szacunku dla żydowskiej wiary Nancy. Małżeństwo nie dorobiło się potomstwa, lecz jest ze sobą szczęśliwe po dzień dzisiejszy.

Autor: Paulina Zambrzycka

Bibliografia:

  1. Du Noyer Paul: McCartney w rozmowach, Wydawnictwo Bukowy Las, Warszawa 2016
  2. Bill Harry: The Paul McCartney Encyclopedia, Wydawnictwo Virgin Books, Londyn 2002
ikona podziel się Przekaż dalej