Ewolucja Myślenia – krótka charakterystyka portalu

Ewolucja Myślenia jest portalem dedykowanym młodzieży, osobom dorosłym, jak również seniorom, wykorzystywanym w celach edukacyjnych i hobbystycznych. Portal zawiera mnóstwo publikacji, która podzielone są na poszczególne kategorie tematyczne.

Nowe odkrycia naukowe, powielane teorie, powstanie świata to jedne z głównych obszarów zainteresowań tej witryny internetowej. Wśród licznych dziedzin nauki niekwestionowany prym wiedzie historia. To rozbudowana kategoria, w której odnaleźć można niezliczoną ilość wiedzy na temat rozwoju myśli ludzkiej w różnych obszarach. To nieoceniona skarbnica wiedzy, dzięki której czytelnik będzie mógł poznać własne pochodzenie, jak również mechanizmy odgrywające rolę w przewidywaniu przyszłości. Dokładna analiza źródeł pisanych, jak również badań archeologicznych, sprawia, że artykuły są rzetelne i merytorycznie poprawne.

Co więcej, na stronie znalazły się także inne kategorie, do których można zaliczyć m.in.:

  • Biologię,
  • Astronomię,
  • Geologię,
  • Paleontologię,
  • Ewolucjonizm

i inne. Jest tu również podstrona poświęcona Encyklopediom. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat grzybów, roślin, zwierząt, dinozaurów, ziół, minerałów i cudów natury.

Czy grozi nam III wojna światowa? Cz. 1: Historia, teraźniejszość i prognozy

Artykuł pt. Czy grozi nam III wojna światowa? Cz. 1: Historia, teraźniejszość i prognozy to jeden z wielu interesujących materiałów na omawianym portalu. Badacze jasno wskazują, że jeśli wybuchnie III wojna światowa, będzie ona miała charakter jądrowy. W latach 90. ubiegłego stulecia wiele osób uważało, że wraz z upadkiem ZSRR i zwycięstwem demokracji wizja wojen zniknęła na dobre. Zmianę w myśleniu wywołał atak terrorystyczny na World Trade Center w 2001 roku, jak również inwazja Stanów Zjednoczonych na Afganistan i Irak. Te dwa zdarzenia na nowo uświadomiły ludziom, że wojna jądrowa to ciążące nad światem widmo.

Do grona wydarzeń, które wzbudzają niepokój na świecie, zaliczyć można także inwazję Rosji na Gruzję, Ukrainę, wojny domowe w Syrii, Libii czy wojnę pomiędzy Izraelem a Hamasem. Nic dziwnego, że zaczęto mówić o zimnej wojnie 2.0.

Na łamach publikacji możemy dowiedzieć się, czy istnieje jeszcze szansa, by na świecie zapanował spokój, czy istnieje szansa na odbudowę poprawnych relacji pomiędzy Rosją a Zachodem, a także jak rysuje się wizja potencjalnej wojny Stanów Zjednoczonych z Chinami o Tajwan.

Jeśli szukasz sprawdzonego źródła wiedzy, odwiedź zakładkę Historia na stronie Ewolucja Myślenia. Jest to właściwe miejsce do rozwijania własnych zainteresowań.

ikona podziel się Przekaż dalej