Billy Bob Thornton i Angelina Jolie – największe tajemnice związku

Jolie i Thornton wzięli szybki ślub w Vegas

Billy Bob Thornton i Angelina Jolie poznali się w 1999 roku na planie filmu Zmęczenie materiału. Właśnie tam zakochali się w sobie i postanowili jak najszybciej wziąć ślub. Romansem hollywoodzkich aktorów błyskawicznie zainteresował się cały świat. Zaledwie dwa miesiące po zapoznaniu się ze sobą, Billy Bob Thornton i Angelina Jolie wzięli ślub w Las Vegas. Media wciąż podsycały informacje na temat „świeżo upieczonych” małżonków – zwłaszcza że Billy Bob był aż o 20 lat starszy od swojej pięknej żony. Angelina była po jednym rozwodzie, a Billy Bob już… po czterech.

Billy Bob Thorton i jego historia, czyli ciekawa relacja, małżeństwo, najważniejsze dane i kontrowersje
Po zaledwie dwóch miesiącach znajomości Angelina wzięła ślub z Billym Bobem w Las Vegas

Ślub w Las Vegas nie należał do hucznych. Odbył się w słynnej kaplicy Little Church of the West. W uroczystości nie brała udziału rodzina, a wyłącznie para młoda i operator kamery, który jednocześnie został świadkiem. Jolie przyszła do kościoła ubrana w jeansy i szarą koszulkę, a Thornton w kolorową, wzorzystą koszulę i czapkę z daszkiem. Bez cienia wątpliwości, para lubiła szokować. Ślub był spontaniczny zupełnie tak, jak całe życie Angeliny z Billym Bobem. Dlaczego para zdecydowała się na szybki ślub? Zakochani, co później się okazało, kręcili zdjęcia do filmu w Utah. Wracali stamtąd do Beverly Hills i po drodze, zatrzymując się w Las Vegas, postanowili szybko przypieczętować swój związek.

Naszyjniki z fiolką krwi

Związek Billy’ego Boba Thorntona z Angeliną Jolie od zawsze wzbudzał wiele kontrowersji. Aktorzy nie kryli się z okazywaniem uczuć i zawsze dużo mówili o łączącej ich namiętnej więzi. Jednym ze znaków rozpoznawczych małżonków stały się wisiorki z flakonikami, które wypełnione były… krwią partnera.

Małżonkowie nakłuli sobie palce długopisem tak, aby wydostała się z nich krew. Gdy Angelina i Billy Bob nie byli obok siebie, zawsze mogli czuć swoją obecność – dzięki fiolce właśnie. Co ciekawe, nad swoim słynnym smokiem na ramieniu Angelina wykonała sobie tatuaż z imieniem męża. Dziś po tatuażu nie ma już jednak śladu.

Czy małżeństwo zawarte w Las Vegas miało szansę przetrwać próbę czasu?

Rozstanie Angeliny Jolie z Billym Bobem Thorntonem

Billy Bob uważa, że jego związek z Angeliną nie przetrwał, ponieważ aktorka preferowała tłumy i przebywanie w klubach, z kolei on wolał spokój i samotność. Billy przyznał też, że czuł się przy Angelinie bardzo niepewny siebie. Właśnie dlatego ich małżeństwo wytrzymało zaledwie trzy lata. Billy Bob w kilku wywiadach podkreślił, że czuł, iż nie zasługuję na Angelinę Jolie. Słyszał to ponoć również od innych ludzi. Mimo że para czuła się ze sobą dobrze, Thornton zwyczajnie stchórzył. Bał się, że nie da sobie rady w tym związku.

Billy Bob Thorton i Angelina Jolie, czyli pełen kontrowersji związek, relacja, małżeństwo w tajemnicy
Billy Bob Thorton w 2009 roku - fot. kubacheck lic. CC BY 2.0

Poza tym była jeszcze jedna sprawa, która poróżniła małżeństwo. Angelina Jolie zaadoptowała Maddoxa – swojego pierwszego syna, który został oddany do sierocińca w Kambodży. Aktorka przebywała tam dwukrotnie, ponieważ pracowała w Kambodży nad filmem Tomb Raider. Była tam również przedstawicielką Unicefu. Po rozwodzie z Thorntonem Jolie otrzymała pełne prawo do opieki nad Maddoxem. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat romansu Marilyn Monroe z Kennedymi?

Angelina o rozstaniu z Billym Bobem Thorntonem

Angelina Jolie przyznała, że zakończenie małżeństwa z Billym Bobem było dla niej szokujące. W wywiadach podkreślała, iż koniec związku wydarzył się zupełnie niespodziewanie. Dosłownie jednej nocy małżeństwo zmieniło się nie do poznania. Dzień wcześniej między małżonkami wszystko było w porządku, a kolejnego dnia para stwierdziła, że czas zakończyć relację, bo uczucie między nimi już dawno wygasło.

Angelina Jolie w 2014 roku poślubiła Brada Pitta, z którym rozstała się jednak w 2019 roku. Billy Bob Thornton od kilku lat jest z kolei szczęśliwy u boku Connie Angland. Mimo wszystko Angelina i Billy Bob do dziś utrzymują ponoć przyjacielskie relacje.

Autor: Paulina Zambrzycka

Bibliografia:

  1. Rhona Mercer: Angelina Jolie. Portret supergwiazdy, Wydawnictwo G+J, Warszawa 2013
  2. Billy Bob Thornton: Taśmy Billy’ego Boba. Jaskinia pełna duchów, Wydawnictwo G+J, Warszawa 2013
  3. Laura Laurenzi: Najsłynniejsze historie miłosne XX wieku, Wydawnictwo Twój Styl, Warszawa 2003
ikona podziel się Przekaż dalej